Головна сторінка

Ласкаво просимо до Вікіпедії,

вільної енциклопедії, яку може редагувати кожен.

Українська Вікіпедія заснована 30 січня 2004 року.

середа, 29 червня 2022 року

1 163 527 статей українською

147 767 зареєстрованих дописувачів

3180 з них активні останнього місяця

Вибрана стаття

Богомол звичайний, його оотека та самиця Deroplatys desiccata (з книги Ротшільд «Комахи», 1878)Богомоли, або богомолоподібні, (Mantodea) — ряд комах надряду тарганоподібні з неповним перетворенням. Мають характерний вигляд: у спокійному стані тримають передні ноги зігнутими й спрямованими вперед, наче моляться, звідки й походить їхня назва. Забарвленням та формою тіла богомоли нагадують частини рослин. Усі богомоли є хижаками, які зазвичай полюють із засідки на дрібних комах та павукоподібних, хоча великі види можуть їсти й дрібних хребетних. Відомо близько 2400 видів богомолів від дрібних до великого розміру комах із видовженим тілом, які переважно поширені в зонах тропічного та субтропічного клімату по всій Землі, окремі види живуть у помірній зоні.

Людина здавна спостерігала за богомолами та надавала їм сакрального значення. У культурі богомоли відомі статевим канібалізмом, тому часто є символом сильної та агресивної жінки. Незвичайний зовнішній вигляд богомолів цінується любителями, які тримають їх як домашніх улюбленців, а також сприяє зображенню цих тварин у мистецтві, на марках, монетах тощо.

Добра стаття

Павло Скоропадський та Вільгельм II під час візиту гетьмана України до НімеччиниВізит Павла Скоропадського до Німеччини відбувся 2–17 вересня 1918 року. У ході візиту гетьман України зустрівся з німецьким імператором Вільгельмом II. Причиною візиту було те, що гетьманська делегація, відправлена до Берліна 17 серпня 1918 року, не змогла домовитися з Німецькою імперією щодо всіх питань переговорів. Головними темами переговорів були економічні питання та кримська, бессарабська, холмська і донська проблеми, створення боєздатного українського війська. Внаслідок візиту Павла Скоропадського до Німеччини Українська Держава здобула підтримку Німецької імперії в ряді питань, через що гетьману вдалося приєднати Кримський півострів, створити українське військо у складі 8 армійських корпусів, здобути підтримку в питаннях приєднання Кубані, Бессарабії, Буковини та розширення кордонів України на північ і схід. Також гетьману вдалося продовжити співпрацю з Центральними державами, поки вони не були ліквідовані тамтешніми революціями, які почалися внаслідок їхньої поразки у Першій світовій війні наприкінці 1918 року. Візит Павла Скоропадського до Німеччини став його єдиним закордонним візитом на посаді гетьмана, першим закордонним візитом глави української держави та останнім візитом іноземного лідера до Німецької імперії. Вважається найбільшим проявом українсько-німецьких відносин в роки українських визвольних змагань початку XX століття.

Вибране зображення

Вибраний список

Альбом «Bleach» Список пісень гурту Nirvana містить близько ста композицій, які було видано на офіційних студійних альбомах, концертних альбомах, збірках або DVD. За часів свого існування з 1989 по 1993 роки сіетлський рок-гурт Nirvana випустив три студійних альбоми Bleach (1989), Nevermind (1991) та In Utero (1993), а також дві збірки Hormoaning та Incesticide (1992). Одразу після смерті фронтмена Курта Кобейна в 1994 році гурт видав концертний альбом Unplugged in New York, який містив акустичні версії власних пісень та декілька кавер-версій. Серед подальших платівок Nirvana виділяється великий бокс-сет With The Lights Out, що вийшов в 2004 році та містив багато невиданих раніше пісень й демоверсій.

29 червня в історії

Репліка першої моделі Boeing Model 1 в приватному музеї Сіетла, штат Вашингтон
Гравці збірної Бразилії Джалма Сантуш, Пеле та Жилмар після перемоги на Чемпіонаті світу у Швеції 29 червня 1958

Народилися

Антуан де Сент-Екзюпері (1942)

Померли

Мирон Тарнавський

Вікіпедія є проєктом — неприбуткової організації, яка опікується низкою інших проєктів

є регіональним відділенням Фонду Вікімедіа

Мова

Головна сторінка

вільної енциклопедії, яку може редагувати кожен.