Vikipeedia:Tehke julgelt parandusi

Vikid toimivad ja arenevad ainult juhul, kui keegi parandab õigekirja ja lauseehitust, lisab fakte, täpsustab sõnastust jne. Igaüks võiks olla julge ja aidata Vikipeedial saada paremaks. Vikipeedia vabatahtlik kogukond on väga tänulik iga abikäe eest.

Pole vaja küsida: "Miks see artikkel on puudu?" Kirjutage ise. Pole vaja küsida: "Miks seda artiklit keegi toimetanud ei ole?" Toimetage ise.

See nõuab ainult pisut viisakust, kuid igatahes on see võimalik. Proovige!

Vikipeedias ei ole artiklid puutumatult reserveeritud ühele autorile. Vajaduse korral võivad teised teha parandusi ja peaksidki seda tegema. Kui keegi kirjutab viletsa artikli või teeb lihtsalt nalja või on artikkel ebateaduslik, siis parandage, lisage materjali. Kui asi on tõesti lootusetu ja lihtsalt parandamine on võimatu, siis kirjutage otsast peale uuesti (ning paigutage vana tekst sobivuse korral leheküljele Naljad ja muu kustutatud jama või vastavale aruteluleheküljele).

Erandiks on kommentaarid arutelulehtedel, kus võib parandada ainult ilmseid trükivigu. Aga kommentaaridele võib igal juhul vastata ja oma arvamust avaldada!

Ja teised hakkavad muidugi julgelt ja halastamatult parandama Teie teksti. Ärge võtke seda isiklikult. Ka nende sihiks on täiuslik Vikipeedia. Ärge heituge, kui Teie julgelt tehtud muudatus millegipärast ümber tehakse või tühistatakse. Püüdke aru saada, mis oli tühistamise põhjus. Küsige arutelulehel. Ärge kaotage julgust!

Paranduste tegemisel pidage silmas, et:

  1. tegemist on entsüklopeediaga, mistõttu Vikipeediat tuleks üles ehitada pigem väikeste hoolikalt vormitud osade kaupa kui mahukate, kuid viimistlemata tekstide lisamisega
  2. teksti parandamise tulemusel peab uus variant olema paremini vormistatud või sisuliselt õigem või täielikum kui eelmine
  3. resümeekastis tuleks lühidalt selgitada paranduse olemust (lisada võib ka lühikommentaari).

Vaata kaRedigeeri

🔥 Top keywords: Vikipeedia:EsilehtEri:OtsimineTõnu AavEri:Viimased muudatusedCarles PuigdemontMart VõrklaevEstonia katastroofKategooria:Eesti näitlejadKategooria:Eesti kirjanikudNicole Aunapu MannEestiHüpoteesZone MediaEesti kirjanike loendSELLi mängudTartu rahuKategooria:Saturni kuudValdar ParveJaan TootsKatri RaikBrigitte Susanne HuntPeep KalaPille MinevKaja KallasKeemiliste elementide loendCarl Robert JakobsonTiina MälbergIrja Aav27. septemberMägi-KarabahhEsimene maailmasõdaKategooria:Eesti sõudjadLauri AavKategooria:Eesti heliloojadKategooria:Eesti ajakirjanikudMurel AavKarl SuurTallinna Jumalaema Kiirestikuulja ikooni kirikSaksamaa linnade loendEesti näitlejate loendItaalia linnade loendPrantsuse kirjanike loendIndiaanlasedPäikesesüsteemÜllar SaaremäeEesti tähestikRoomet LeigerEstonia (laev 1980)Surnud 4. novembrilAndragoogikaLydia KoidulaEkvaatorAivo PetersonPäikeKategooria:Inglismaa linnadEesti kunstnike loendKategooria:Hiiumaa valla küladKategooria:Austria jõedKalevipoegEsilehtKategooria:Eesti maalikunstnikudMarek KalmusGeograafilised koordinaadidMihklipäevRiisikasKaliningradTorgu KuningriikTeine maailmasõdaEesti linnadGoogleLeeduSuveaegKarl Robert SaaremäeSkandinaaviaKategooria:Ameerika Ühendriikide osariigidFrangi riikKategooria:Slovakkia jõedKaarel OjaKategooria:Eesti seenedMaaKategooria:IndiaanlasedHarilik kukeseenVesiVabadussõdaKategooria:Eesti lauljadKategooria:Eesti jalgpalluridEesti poliitikute loendRehepapp (Kivirähk)Euroopa LiitSeenedEesti LotoKristina PärtelpoegEesti ajaluguSoome linnade loendPrantsusmaa linnade loendKategooria:Pärnu maakonna küladVenemaaSaturnVana-Kreeka