Duolingo

онлайн-платформа для вивчення іноземних мов

Duolingo
Посилання uk.duolingo.com
Гасло (девіз) англ. Free language education for the world
Безкоштовна мовна освіта для світу
Тип Ігрове навчання[d]
вебсайт
мобільний застосунок[3][4]
технології освіти
Crowdsourcing as Human-Machine Translationd
Інструмент для вивчення есперантоd і computer-assisted language learningd
Реєстрація вільна
Засновник Луїс фон Ан[5] і Severin Hackerd
Започатковано 30 листопада 2011
Стан Public
Рейтинг Alexa 869[6]
Адреса офісу Піттсбург[7]
Мова програмування Scala[2]
CMNS: Duolingo у Вікісховищі

Duolingo — електронна платформа вивчення мови і краудсорсингового перекладу тексту, що має платний та безкоштовний види акаунтів. Сервіс розроблений так, що під час уроків користувачі допомагають перекладати вебсайти, статті та інші документи.

Курсиред.

Сервіс пропонує курси:

  • латиноамериканського варіанту іспанської мови, української, французької, бразильського варіанту португальської, німецької, японської, корейської, китайської, російської, турецької, арабської, голландської, шведської, гінді, грецької та італійської мов та інші — для англомовних користувачів,
  • американську англійську для тих, хто знає українську, іспанську, французьку, німецьку, португальську, італійську, голландську, російську, польську, турецьку, угорську, японську, румунську, китайську, індійську, індонезійську, грецьку та арабську мови,
  • французьку для тих, хто знає іспанську та німецьку,
  • англійську, іспанську, французьку, німецьку тим, хто знає російську,
  • португальську для іспаномовних та
  • іспанську для португаломовних користувачів.

Крім вебсайту, існують додатки для iOS, Android, Windows Phone і Windows 10.

Освітня модельред.

«Duolingo» пропонує численні письмові уроки й диктанти, проте розмовним навичкам приділяється менше уваги. Програма веде ігрове дерево навичок, за яким просуваються користувачі, і словниковий розділ, де можна практикувати вже вивчені слова. Учні отримують «бали досвіду» (монети) в міру вивчення мови, наприклад, після проходження уроку. Навички вважаються вивченими, коли учасники виконують всі пов'язані з ними уроки. За один урок можна заробити 10—15 балів. Також можна повторювати вже пройдені теми та заробити 10 балів, а також можна проходити «Легендарні уроки», де можна заробити 40—45 балів. За один курс користувач може вивчити до 2000 слів.

За проходження всіх уроків навику видається два лінґоти (внутрішня ігрова валюта). Існують також інші способи набуття лінґотів. Лінґоти можна витрачати в ігровому магазині або дарувати користувачам, які залишили корисний коментар на форумі. На будь-якому рівні вивчення мови можна за 25 лінґотів купити тест на її знання, після проходження якого буде виданий електронний сертифікат. Тест можна проходити неодноразово.

«Duolingo» використовує для навчання підхід, заснований на аналізі великої кількості статистичних даних. На кожному етапі система запам'ятовує, які питання викликали в користувачів труднощі і які помилки були виявлені. Потім вона агрегує ці дані й використовує для машинного навчання. Таким чином формуються індивідуальні уроки.

Процес навчання в Duolingo поєднує різні методи, такі як:

  • прослуховування вимови,
  • читання речень,
  • розмова з мовними ботами та запис вимови учня,
  • формування фраз,
  • упорядкування слів,
  • пошук зображень для слів[8][9].

Бізнес-модельред.

Спочатку «Duolingo» не брав грошей зі студентів за використання платформи. Натомість використовувалась бізнес-модель, заснована на краудсорсингу, у рамках якої студенти запрошуються для перекладу статей і голосування за переклади. Статті приходять від організацій, які платять «Duolingo» за переклад. Документи для перекладу можуть бути завантажені в Duolingo з акредитованого облікового запису. 14 жовтня 2013 року Duolingo оголосив про укладення угод із CNN і BuzzFeed про переклад статей для міжнародних сайтів цих компаній.

Згодом сервіс перейшов на роботу в форматі фриміум, пропонуючи безкоштовний та платний доступ до навчання. Головна відмінність між типами акаунтів у тому, що користувачі безкоштовних акаунтів бачитимуть рекламні оголошення на мобільному пристрої та під час навчання на сайті[10].

Мовний інкубаторред.

29 травня 2013 року генеральний директор Луїс фон Ан анонсував, що замість того, щоб повільно додавати додаткові мови, вони створюватимуть інструменти, необхідні спільноті для побудови нових мовних курсів, з надією представити велику кількість мов і «надати можливість іншим експертам і людям, захопленим конкретною мовою, взяти на себе провідну роль». Так з'явився Мовний Інкубатор, випущений 9 жовтня 2013 року. Крім допомоги спільноті у створенні курсів для поширених мов, «Duolingo» Інкубатор також прагне допомогти зберегти деякі менш популярні мови. Першим курсом, повністю створеним співтовариством «Duolingo» за допомогою Інкубатора, став курс англійської мови для російськомовних, бета-версія якого була запущена 19 грудня 2013 року. Серед курсів, створених спільнотою «Duolingo», є:

  • англійська для турецько-, голландо-, польсько-, греко-, китайсько-, індійсько-, індонезійсько-, арабсько-, японсько-, румунсько-, угорсько- і україномовних курсантів;
  • німецька, французька та іспанська — для російськомовних;
  • іспанська для тих, хто знає португальську,
  • а також французька й португальська мови для іспаномовних.

Станом на 6 квітня 2023 року для україномовних курсантів доступно вивчення лише англійської мови. Крім того, англомовні користувачі можуть вивчати українську.

В інкубаторі є три фази.

  • Спочатку мова з'являється в «Фазі 1: ще не випущена», після того, як виявлено достатньо інтересу до розвитку курсу з погляду волонтерів, які вільно володіють обома мовами (обов'язкова вимога для учасників).
  • Друга фаза, «Фаза 2: бета-версія», починається, коли курс повністю підготовлений і готовий для бета-тестування.
  • Нарешті, «Фаза 3: готово для публіки» починається, коли робота над курсом повністю закінчена.

Причина, з якої готові курси залишаються в інкубаторі, полягає в тому, що їх модератори продовжують оперативно налаштовувати окремі деталі для поліпшення курсу. Наприклад, якщо студент невірно відповідає на питання, але бачить помилку в програмі, яка або вводить в оману, або вважає правильну відповідь неправильною, студент може відправити повідомлення з докладним описом того, що сталося.

Історіяред.

«Duolingo» запустив закриту бета-версію 30 листопада 2011 року та зібрав понад 300 000 зацікавлених користувачів. Система стала відкритою всім користувачам 19 червня 2012 і до січня 2014 року мала 25 мільйонів користувачів, з них 12,5 млн — активних. 2013 року компанія Apple обрала найкращим додатком року для iPhone Duolingo, і це був перший освітній додаток, який завоював цю нагороду. У 2013 і 2014 роках Google також визнав Duolingo найкращим додатком для Android.

Див. такожред.

Приміткиред.

  1. Список доступних курсів. Архів оригіналу за 14 січня 2020. Процитовано 14 січня 2020. 
  2. Rewriting Duolingo's engine in Scala. Архів оригіналу за 6 листопада 2019. Процитовано 1 лютого 2017. 
  3. The Duolingo Android App is here!Duolingo, 2013.
  4. Duolingo on the go. Our iPhone App is here!Duolingo, 2012.
  5. How Luis Von Ahn Turned Countless Hours Of Mindless Activity Into Something ValuableBusiness Insider, 2014.
  6. Alexa.com — 1996.
  7. https://www.crunchbase.com/organization/duolingo#/entity
  8. Top 6 Applications to Learn Spanish. preply.com. 8 січня 2019. Архів оригіналу за 17 грудня 2019. Процитовано 21 січня 2020. 
  9. Agomuoh, Fionna. I've been learning French on the Duolingo app for over a year now — here's what it's like to use the app. Business Insider. Архів оригіналу за 12 листопада 2020. Процитовано 21 січня 2020. 
  10. The Best Language Learning App: Duolingo vs. Rosetta Stone. preply.com. 13 грудня 2018. Архів оригіналу за 13 січня 2020. Процитовано 14 січня 2020. 

Посиланняред.

🔥 Top keywords: Файл:Pornhub-logo.svgГоловна сторінкаPorno for PyrosЦиркон (ракета)Х-22Чемпіонат Європи з футболу 2024Ukr.netСпеціальна:ПошукТу-22МЗбірна України з футболуМудрик Михайло ПетровичЧемпіонат Європи з футболу 2024 (кваліфікаційний раунд)Литвиненко Олександр ВалерійовичYouTubeКАБ-500УкраїнаЛіонель МессіЧемпіонат Європи з футболуДанілов Олексій МячеславовичЮхновський Ігор РафаїловичШевченківський район (Харків)ІсландіяТериконНові знанняІсламська ДержаваФайл:XVideos logo.svgАнтонищак Андрій ФедоровичЧемпіонат Європи з футболу 2020Керована авіаційна бомбаЦиганков Віктор ВіталійовичШевченко Андрій МиколайовичСербіяЗінченко Олександр ВолодимировичНаціональна суспільна телерадіокомпанія УкраїниFacebookІващенко Олег ІвановичПроблема трьох тіл (телесеріал)Зелена миля (фільм)27 березняЄдиний електронний реєстр військовозобов'язаних «Оберіг»Проблема трьох тілТеракт у «Крокус-Сіті Голлі»Гай Юлій ЦезарКузьма СкрябінЯремчук Роман ОлеговичШевченко Тарас ГригоровичАвіаційні бомби (Росія)КиївБудиночок на щастяВірусДжозефіна ДжексонМалюк Василь ВасильовичOLXРайони ХарковаЯрмоленко Андрій МиколайовичДовбик Артем ОлександровичСудаков Георгій ВікторовичСонячне затемнення 8 квітня 2024 рокуЗеленський Володимир ОлександровичМіжнародний день віскіУкраїнська абеткаЛеся УкраїнкаСпеціальна:Нові редагуванняСписок гравців збірної України з футболуInstagramСписок українських жіночих іменЛунін Андрій ОлексійовичПутін Володимир ВолодимировичКостенко Ліна ВасилівнаРосійське вторгнення в Україну (з 2022)3-тя окрема штурмова бригада (Україна)TelegramMIM-104 PatriotПерехід церковних громад до ПЦУМоздок (аеродром)Євлаш Ілля ОлеговичВелика Британія116-та окрема механізована бригада (Україна)Дезоксирибонуклеїнова кислотаГімн УкраїниТериторіальний центр комплектування та соціальної підтримкиХ-47М2 «Кинджал»Ту-2220 днів у МаріуполіВійськові звання УкраїниСполучені Штати АмерикиЯ, Побєда і Берлін (фільм)СексШаблон:Місяці рокуФАБ-3000Радіо «Свобода»ВеликденьВсесвітній день театруХарківЗбірна Ісландії з футболуКоряк ТетянаСписок 250 найрейтинговіших фільмів IMDbЗбройні сили УкраїниАТБ-Маркет