Купа на УЕФА 2000/01
Купата на УЕФА 2000/01 е 30-ото издание на този турнир.
Квалификационен кръгредактиране
Общ резултат | 1-ви мач | 2-ри мач | ||
---|---|---|---|---|
ИА Акранес | 2:6 | Гент | 2:3 | 0:3 |
Ганджа | 0:7 | Анталияспор | 0:2 | 0:5 |
Клуб Брюж | 6:1 | Флора Талин | 4:1 | 2:0 |
ИБ Вестманея | 0:5 | Хартс | 0:2 | 0:3 |
АБ Копенхаген | 9:0 | Б36 Торсхавн | 8:0 | 1:0 |
Коулрейн | 1:3 | Йоргрюте | 1:2 | 0:1 |
Арарат | 3:4 | Кошице | 2:3 | 1:1 |
Напредък Крушевац | 6:2 | Тулевик Вилянди | 5:1 | 1:1 |
МТК Унгария | 5:2 | Йокерит Хелзинки | 1:0 | 4:2 |
Ворскла Полтава | 4:0 | Работнички Скопие | 2:0 | 2:0 |
Бангор Сити | 0:11 | Халмстад | 0:7 | 0:4 |
Вентспилс | 3:4 | Вашаш Будапеща | 2:1 | 1:3 (сдв) |
Жонес Еш | 0:11 | Селтик | 0:4 | 0:7 |
Дърновице | 4:0 | Будучност Бановици | 3:0 | 1:0 |
Томори Берат | 2:5 | АПОЕЛ Никозия | 2:3 | 0:2 |
Рапид Букурещ | 3:1 | Мика | 3:0 | 0:1 |
ВИТ Тбилиси | 1:4 | Бейтар Йерусалим | 0:3 | 1:1 |
Омония Никозия | 1:2 | Нефтохимик Бургас | 0:0 | 1:2 |
Железничар Сараево | 1:3 | Висла Краков | 0:0 | 1:3 |
Шериф Тираспол | 0:3 | Олимпия Любляна | 0:0 | 0:3 |
Жалгирис | 2:7 | Рух Хожов | 2:1 | 0:6 |
Абърдийн | 2:2 | Бохемианс | 1:2 | 1:0 |
ГИ Гьота | 1:4 | Норшьопинг | 0:2 | 1:2 |
Металург Лиепая | 1:2 | Бран | 1:1 | 0:1 |
Славия Мозир | 1:1 | Макаби Хайфа | 1:1 | 0:0 |
Слован Братислава | 4:0 | Локомотив Тбилиси | 2:0 | 2:0 |
Слима Уондърърс | 3:5 | Партизан Белград | 2:1 | 1:4 |
Конструкторул Тираспол | 2:11 | ЦСКА София | 2:3 | 0:8 |
АИК Солна | 3:0 | Гомел | 1:0 | 2:0 |
ХЯК Хелзинки | 4:3 | Гревенмахер | 4:1 | 0:2 |
Гленторан | 0:4 | Лилестрьом | 0:3 | 0:1 |
Екранас | 0:7 | Лирсе | 0:3 | 0:4 |
Боавища | 5:0 | Бари Таун | 2:0 | 3:0 |
Констеласио Еспортива | 0:16 | Райо Валекано | 0:10 | 0:6 |
Лозана | 2:0 | Корк Сити | 1:0 | 1:0 |
Риека | 8:6 | Валета | 3:2 | 5:4 (сдв) |
Амика Вронки | 6:3 | Вадуц | 3:0 | 3:3 |
Университатя Крайова | 1:2 | Победа Прилеп | 1:1 | 0:1 |
Фолгоре/Фалчано | 1:12 | Базел | 1:5 | 0:7 |
Нефтчи Баку | 2:3 | Горица | 1:0 | 1:3 |
Рапид Виена | 6:0 | Теута Дуръс | 2:0 | 4:0 |
Първи кръгредактиране
Втори кръгредактиране
Общ резултат | 1-ви мач | 2-ри мач | ||
---|---|---|---|---|
Ираклис Солун | 4:5 | Кайзерслаутерн | 1:3 | 3:2 |
Осиек | 4:1 | Рапид Виена | 2:1 | 2:0 |
Вердер Бремен | 9:3 | Генк | 4:1 | 5:2 |
Удинезе | 1:3 | ПАОК Солун | 1:0 | 0:3 (сдв) |
Халмстад | 4:5 | Мюнхен 1860 | 3:2 | 1:3 |
АЕК Атина | 6:2 | Херфьолге | 5:0 | 1:2 |
Херта Берлин | 4:2 | Амика Вронки | 3:1 | 1:1 |
Базел | 1:3 | Фейенорд | 1:2 | 0:1 |
Клуб Брюж | 3:2 | Санкт Гален | 2:1 | 1:1 |
Лилестрьом | 3:5 | Депортиво Алавес | 1:3 | 2:2 |
Парма | 2:1 | Динамо Загреб | 2:0 | 0:1 |
Еспаньол | 4:1 | Грац | 4:0 | 0:1 |
Ливърпул | 4:2 | Слован Либерец | 1:0 | 3:2 |
Лозана | 3:2 | Аякс Амстердам | 1:0 | 2:2 |
Висла Краков | 0:3 | Порто | 0:0 | 0:3 |
Тирол Инсбрук | 2:3 | Щутгарт | 1:0 | 1:3 |
Райо Валекано | 2:2 | Вибор | 1:0 | 1:2 |
Нант | 3:1 | МТК Унгария | 2:1 | 1:0 |
Боавища | 1:2 | Рома | 0:1 | 1:1 |
Бордо | 3:2 | Глазгоу Селтик | 1:1 | 2:1 (сдв) |
Локомотив Москва | 3:1 | Интер Братислава | 1:0 | 2:1 |
Интер | 1:1 | Витес | 0:0 | 1:1 |
Цървена Звезда Белград | 1:3 | Селта Виго | 1:0 | 1) | 0:3(
ОФИ Крит | 3:6 | Славия Прага | 2:2 | 1:4 |
1 Реваншът завършва 3:5 за Селта Виго. УЕФА присъжда служебна победа с 3:0 за Селта, тъй като Цървена Звезда Белград използват два наказани футболиста.
Трети кръгредактиране
Общ резултат | 1-ви мач | 2-ри мач | ||
---|---|---|---|---|
Херта Берлин | 1:2 | Интер | 0:0 | 1:2 |
Фейенорд | 3:4 | Щутгарт | 2:2 | 1:2 |
Парма | 4:2 | Мюнхен 1860 | 2:2 | 2:0 |
Бордо | 4:1 | Вердер Бремен | 4:1 | 0:0 |
Шахтьор Донецк | 0:1 | Селта Виго | 0:0 | 0:1 |
ПСВ Айндховен | 4:0 | ПАОК Солун | 3:0 | 1:0 |
Рома | 4:0 | Хамбург | 1:0 | 3:0 |
Олимпиакос | 2:4 | Ливърпул | 2:2 | 0:2 |
Еспаньол | 0:2 | Порто | 0:2 | 0:0 |
Локомотив Москва | 0:2 | Райо Валекано | 0:0 | 0:2 |
Нант | 7:4 | Лозана | 4:3 | 3:1 |
Депортиво Алавес | 4:2 | Русенборг | 1:1 | 3:1 |
Осиек | 3:5 | Славия Прага | 2:0 | 1:5 |
Байер Леверкузен | 4:6 | АЕК Атина | 4:4 | 0:2 |
Клуб Брюж | 1:3 | Барселона | 0:2 | 1:1 |
Глазгоу Рейнджърс | 1:3 | Кайзерслаутерн | 1:0 | 0:3 |
Осминафиналредактиране
Общ резултат | 1-ви мач | 2-ри мач | ||
---|---|---|---|---|
Порто | 4:3 | Нант | 3:1 | 1:2 |
АЕК Атина | 0:6 | Барселона | 0:1 | 0:5 |
Щутгарт | 1:2 | Селта Виго | 0:0 | 1:2 |
Рома | 1:2 | Ливърпул | 0:2 | 1:0 |
Депортиво Алавес | 5:3 | Интер | 3:3 | 2:0 |
ПСВ Айндховен | 4:4 | Парма | 2:1 | 2:3 |
Славия Прага | 0:1 | Кайзерслаутерн | 0:0 | 0:1 |
Райо Валекано | 6:2 | Бордо | 4:1 | 2:1 |
Четвъртфиналредактиране
Общ резултат | 1-ви мач | 2-ри мач | ||
---|---|---|---|---|
Кайзерслаутерн | 2:0 | ПСВ Айндховен | 1:0 | 1:0 |
Барселона | 4:4 | Селта Виго | 2:1 | 2:3 |
Депортиво Алавес | 4:2 | Райо Валекано | 3:0 | 1:2 |
Порто | 0:2 | Ливърпул | 0:0 | 0:2 |
Полуфиналредактиране
Общ резултат | 1-ви мач | 2-ри мач | ||
---|---|---|---|---|
Барселона | 0:1 | Ливърпул | 0:0 | 0:1 |
Депортиво Алавес | 9:2 | Кайзерслаутерн | 5:1 | 4:1 |
Финалредактиране
Ливърпул | 5 – 4 (след продължения) | Депортиво Алавес |
---|---|---|
Бабел 4' Джерард 16' Макалистър 41' (дуз.) Фаулър 73' Гели 117' (авт.) | 26' Алонсо 48', 51' Морено 89' Кройф |
Купа на УЕФА 2000/01 |
---|
Ливърпул Трета титла |
Вижте същоредактиране
- Шампионска лига 2000/01
- Купа Интертото 2000
Външни препраткиредактиране
🔥 Top keywords: Начална страницаФейсбукЛятно часово времеЧихуахуа (куче)Иван Андонов (режисьор)Специални:ТърсенеУран (планета)БалтиморБодичекСписък на страните по телефонен кодМера според мера (1981)БългарияДейвид КопърфийлдВтора световна войнаТошко ЙордановЛеда ТасеваСпасителят в ръжтаHell's Kitchen БългарияШенгенско пространствоЕргенътВеликденСкарлатинаЕвропейско първенство по футбол 2024София27 мартКоклюшРегистрационен номер на МПС (България)Параграф 22РусияЗлатно момчеХристо БотевГригор ДимитровСпециални:Последни промениАдам и ЕваЮтюбСлънчева системаБаба ганушOxford University PressНептун (планета)Дан КоловИван ВазовТаджикистанВладимир ЗомбориПърва световна войнаВасил ЛевскиЮгославияЗодиакКоринтски каналDancing StarsСтив ДжобсЕвропейски съюзКомбучаМаршалПловдивГрузияСъботскоЮлий ЦезарВиктор АнгеловКитайМона ЛизаЗвездаАтанас Атанасов (политик, р. 1959 г.)АзияБягство към победатаТурцияЯпонияЦеци КрасимироваКубрат ПулевАприлско въстаниеТруд (село)ЗемяРепублика СръбскаХилда КазасянМарицаБалканска войнаБългарска азбукаСъединени американски щатиПетата болестРамазан байрамВина (сериал)Балтимор (окръг, Мериленд)Мария ГабриелМеждусъюзническа войнаВарнаРазмери на хартиятаМеркурий (планета)Босна и ХерцеговинаКриптонитМета (компания)МалтаРадио Свободна ЕвропаИван Асен IIУкрайнаХристо СмирненскиМария КаварджиковаРая НазарянАлеко КонстантиновНиколай ДенковСърбия