Алуминиево фолио

Алуминиевото фолио е фолио изградено от алуминий направен под формата на тънки метални листове, с тънкост по-малка от 0.2 мм като най-често се използва фолио с дебелина по-малка до 0,006 мм. Фолиото е лесно използваемо и може да се използва за опаковане на предмети с лекота. Тънкото фолио е чупливо, лесно се поврежда и често е покрито с други материали като хартия или пластмаса, за да е по-използваемо. Алуминиевото фолио е заменило калай в средата на 20 век.

Голяма ролка алуминиево фолио с микрометър показващ дебелина от 0.013 мм

Годишното производство на алуминиево фолио било приблизително 800 000 тона в Европа и 600 000 тона в САЩ през 2003 година. Около 75% от алуминиевото фолио се използват за пакетиране на храни, козметика и химически продукти, а останалите 25% за индустриални цели като термична изолация (особено при нагревателните печки и фурни), кабели и електроника. Алуминиевото фолио има способността да предпазва от електромагнитни вълни с малки стойности и за това може да се използва за екраниране на комуникационни кабели.

Историяредактиране

Преди алуминиевото фолиоредактиране

Фолиото направено от тънък слой калай било използвано масово преди появата на алуминиевото. В късния 19 век и началото на 20 век, калаевото фолио се използвало много и хората продължили да назовават новия продукт по старото му име. Калаевото фолио придавало вкус на калай на храната, която предпазвало, което е главната причина да бъде заменено от алуминиевото фолио за опаковане на храна.

Първите аудио записи с фонографски цилиндри били направени върху калаево фолио.

Първото алуминиево фолиоредактиране

Калаят бил заменен от алуминия през 1910 г., когато първата фабрика за алуминиево фолио била отворена в Швейцария. Фабриката започнала работа през 1886 г. в Рейнфал използвала енергията на водопада, за да произвеждала алуминий.

Първата употреба на фолио в САЩ била през 1913 г.

🔥 Top keywords: Начална страницаФейсбукЛятно часово времеЧихуахуа (куче)Иван Андонов (режисьор)Специални:ТърсенеУран (планета)БалтиморБодичекСписък на страните по телефонен кодМера според мера (1981)БългарияДейвид КопърфийлдВтора световна войнаТошко ЙордановЛеда ТасеваСпасителят в ръжтаHell's Kitchen БългарияШенгенско пространствоЕргенътВеликденСкарлатинаЕвропейско първенство по футбол 2024София27 мартКоклюшРегистрационен номер на МПС (България)Параграф 22РусияЗлатно момчеХристо БотевГригор ДимитровСпециални:Последни промениАдам и ЕваЮтюбСлънчева системаБаба ганушOxford University PressНептун (планета)Дан КоловИван ВазовТаджикистанВладимир ЗомбориПърва световна войнаВасил ЛевскиЮгославияЗодиакКоринтски каналDancing StarsСтив ДжобсЕвропейски съюзКомбучаМаршалПловдивГрузияСъботскоЮлий ЦезарВиктор АнгеловКитайМона ЛизаЗвездаАтанас Атанасов (политик, р. 1959 г.)АзияБягство към победатаТурцияЯпонияЦеци КрасимироваКубрат ПулевАприлско въстаниеТруд (село)ЗемяРепублика СръбскаХилда КазасянМарицаБалканска войнаБългарска азбукаСъединени американски щатиПетата болестРамазан байрамВина (сериал)Балтимор (окръг, Мериленд)Мария ГабриелМеждусъюзническа войнаВарнаРазмери на хартиятаМеркурий (планета)Босна и ХерцеговинаКриптонитМета (компания)МалтаРадио Свободна ЕвропаИван Асен IIУкрайнаХристо СмирненскиМария КаварджиковаРая НазарянАлеко КонстантиновНиколай ДенковСърбия