Lista de municipios d'a provincia de Burgos

articlo de lista de Wikimedia
Mapa municipal d'a provincia de Burgos.
NombrePob.
(INE 2008)
Pob.
(INE 2007)
Pob.
(INE 2006)
Pob.
(INE 2005)

A

Abajas30353639
Adrada de Haza261263250257
Aguas Cándidas62707990
Aguilar de Bureba72626469
Albillos219229211214
Alcocero de Mola45464949
Alfoz de Bricia96109104115
Alfoz de Quintanadueñas1.7331.6431.5151.412
Alfoz de Santa Gadea112119125123
Altable54585658
Los Altos203196203208
Ameyugo100979390
Anguix155175161158
Aranda de Duero32.46031.94031.54531.247
Arandilla179182186188
Arauzo de Miel333341341341
Arauzo de Salce70748076
Arauzo de Torre97105103103
Arcos de la Llana901773643600
Arenillas de Riopisuerga188197202208
Arija183182192199
Arlanzón424431439429
Arraya de Oca51515152
Atapuerca209199191195
Los Ausines144142137138
Avellanosa de Muñó137139142143

B

Bahabón de Esgueva120125121122
Los Balbases357346346354
Baños de Valdearados407420418424
Bañuelos de Bureba32343538
Barbadillo de Herreros122129137137
Barbadillo del Mercado166167166172
Barbadillo del Pez96858295
Barrio de Muñó31323030
Los Barrios de Bureba236235234236
Barrios de Colina68747171
Basconcillos del Tozo341352358381
Bascuñana50515553
Belbimbre77777980
Berberana73757781
Berlangas de Roa205218222225
Berzosa de Bureba41434543
Bilforato2.1902.1562.1572.150
Bozoó110111105110
Brazacorta78758586
Briviesca7.7767.2277.1466.926
Bugedo177169152155
Buniel394359351300
Burgos177.879174.075173.676172.421
Busto de Bureba201199193200

C

Cabañes de Esgueva214217223233
Cabezón de la Sierra53545658
Caleruega494484462489
Campillo de Aranda196196190197
Campolara71718282
Canicosa de la Sierra587568566565
Cantabrana32363638
Carazo43444549
Carcedo de Bureba39404243
Carcedo de Burgos291271253237
Cardeñadijo1.027935785694
Cardeñajimeno851783696624
Cardeñuela Riopico127111108103
Carrias36333441
Cascajares de Bureba45535755
Cascajares de la Sierra35313232
Castellanos de Castro56585861
Castil de Peones25262726
Castildelgado60596769
Castrillo de la Reina240248252257
Castrillo de la Vega674657657638
Castrillo de Riopisuerga70737685
Castrillo del Val688637609553
Castrillo Mota de Judíos64677072
Castrojeriz890883910929
Cavia270261266259
Cayuela163153133126
Cebrecos59606364
Celada del Camino102100101100
Cerezo de Río Tirón669681686704
Cerratón de Juarros62626363
Ciadoncha85868993
Cillaperlata35393941
Cilleruelo de Abajo283290292290
Cilleruelo de Arriba63697574
Ciruelos de Cervera123127131143
Cogollos487464431378
Condado de Treviño1.3991.4001.3451.333
Contreras97100100102
Coruña del Conde147155162158
Covarrubias643634620632
Cubillo del Campo101938579
Cubo de Bureba120106118116
La Cueva de Roa119103105103
Cuevas de San Clemente50505357

E

Encío45474548
Espinosa de Cervera108102104101
Espinosa de los Monteros2.1062.0211.9511.974
Espinosa del Camino37363835
Estépar754781777777

F

Fontioso65676969
Frandovínez110108125125
Fresneda de la Sierra Tirón126123113118
Fresneña114120111108
Fresnillo de las Dueñas443411363381
Fresno de Río Tirón203203215220
Fresno de Rodilla50494441
Frías279284293298
Fuentebureba191555970
Fuentecén257268268280
Fuentelcésped191199187190
Fuentelisendo98101106104
Fuentemolinos105103106112
Fuentenebro174175178170
Fuentespina707694685666

G

Galbarros32333233
La Gallega75728183
Grijalba124126123130
Grisaleña46444548
Gumiel de Izán641633641657
Gumiel de Mercado382387394387

H

Hacinas180182188184
Haza31323233
Hontanas61677070
Hontangas124129128129
Hontoria de la Cantera126130137142
Hontoria de Valdearados234236242238
Hontoria del Pinar821836863837
Las Hormazas120125121127
Hornillos del Camino66656466
La Horra396402412416
Hortigüela117120124121
Hoyales de Roa245252251261
Huérmeces125129127128
Huerta de Arriba154159156161
Huerta de Rey1.1361.1571.1751.204
Humada158162167174
Hurones77707068

I

Ibeas de Juarros1.3231.2981.2761.233
Ibrillos82828788
Iglesiarrubia56505256
Iglesias144148156163
Isar386369359376
Itero del Castillo104105100107

J

Jaramillo de la Fuente40393939
Jaramillo Quemado89913
Junta de Traslaloma176192195196
Junta de Villalba de Losa118127139126
Jurisdicción de Lara53566059
Jurisdicción de San Zadornil1021139896

L

Lerma2.8082.7182.7892.744
Llano de Bureba73687170

M

Madrigal del Monte196198194202
Madrigalejo del Monte194192197202
Mahamud151149153157
Mambrilla de Castrejón121134136141
Mambrillas de Lara60606268
Mamolar52515660
Manciles32333334
Mazuela74767377
Mecerreyes283288302300
Medina de Pomar6.2125.7775.6105.483
Melgar de Fernamental1.8981.8891.8761.906
Merindad de Cuesta-Urria463471492493
Merindad de Montija866873843850
Merindad de Río Ubierna1.3911.3761.3621.369
Merindad de Sotoscueva495499487505
Merindad de Valdeporres472468468477
Merindad de Valdivielso451454469474
Milagros498490496476
Miranda d'Ebro39.58938.41738.27637.664
Miraveche93104102106
Modúbar de la Emparedada392398388372
Monasterio de la Sierra46464345
Monasterio de Rodilla214215215220
Moncalvillo105108107105
Monterrubio de la Demanda81869195
Montorio166180172167
Moradillo de Roa202204210212

N

Nava de Roa252250259247
Navas de Bureba46474746
Nebreda85888893
Neila212215239236

O

Olmedillo de Roa182196191187
Olmillos de Muñó43433839
Oña1.3011.3501.4221.452
Oquillas63707675
Orbaneja Riopico168166160179

P

Padilla de Abajo869294101
Padilla de Arriba879898106
Padrones de Bureba47504955
Palacios de la Sierra856851854861
Palacios de Riopisuerga39413130
Palazuelos de la Sierra69726769
Palazuelos de Muñó64656566
Pampliega398376381395
Pancorbo522492476464
Pardilla125130130134
Partido de la Sierra en Tobalina83898180
Pedrosa de Duero531509514520
Pedrosa de Río Urbel263260258255
Pedrosa del Páramo898995100
Pedrosa del Príncipe186189201208
Peñaranda de Duero566559551568
Peral de Arlanza182194205216
Piérnigas43323334
Pineda de la Sierra111119121126
Pineda Trasmonte149151151154
Pinilla de los Barruecos113120129126
Pinilla de los Moros42414041
Pinilla Trasmonte201198202208
Poza de la Sal351358359374
Prádanos de Bureba48515154
Pradoluengo1.5031.4701.5491.607
Presencio219226234250
La Puebla de Arganzón489457456467
Puentedura120123131132

Q

Quemada260256265260
Quintana del Pidio183182180175
Quintanabureba37383335
Quintanaélez77767677
Quintanaortuño224216215191
Quintanapalla122129129119
Quintanar de la Sierra2.0882.0571.9941.984
Quintanavides99103107106
Quintanilla de la Mata145147151150
Quintanilla del Agua y Tordueles560568573590
Quintanilla del Coco949498102
Quintanilla San García989810294
Quintanilla Vivar725679660612
Las Quintanillas395386385375

R

Rabanera del Pinar148145142143
Rábanos99106103101
Rabé de las Calzadas212203196163
Rebolledo de la Torre150160160168
Redecilla del Camino133139140146
Redecilla del Campo75747278
Regumiel de la Sierra433426442450
Reinoso17171720
Retuerta66677473
Revilla del Campo125134135129
Revilla Vallejera9198102108
La Revilla y Ahedo129121121124
Revillarruz353313252211
Rezmondo21222325
Riocavado de la Sierra62646666
Roa2.4542.3722.3632.334
Rojas79838787
Royuela de Río Franco250250264271
Rubena186187194186
Rublacedo de Abajo32343338
Rucandio92958887

S

Salas de Bureba131135144143
Salas de los Infantes2.1322.0802.0492.071
Saldaña de Burgos173163144138
Salinillas de Bureba52535449
San Adrián de Juarros61654945
San Juan del Monte151149158160
San Mamés de Burgos286297295277
San Martín de Rubiales193202220231
San Millán de Lara77797880
San Vicente del Valle41454847
Santa Cecilia108114115110
Santa Cruz de la Salceda167174179181
Santa Cruz del Valle Urbión102101105109
Santa Gadea del Cid162161170179
Santa Inés156164172178
Santa María del Campo667653683697
Santa María del Invierno60626264
Santa María del Mercadillo156157159161
Santa María Rivarredonda118105105111
Santa Olalla de Bureba35364140
Santibáñez de Esgueva128130130140
Santibáñez del Val67686665
Santo Domingo de Silos311311321311
Sargentes de la Lora161160169185
Sarracín288292284282
Sasamón1.2481.2691.2961.315
La Sequera de Haza42455053
Solarana108110105108
Sordillos30292930
Sotillo de la Ribera585598593604
Sotragero247260230204
Sotresgudo563578606629
Susinos del Páramo120113110118

T

Tamarón47474343
Tardajos816780761730
Tejada38394141
Terradillos de Esgueva122116117123
Tinieblas de la Sierra40404246
Tobar33383943
Tordómar377374365340
Torrecilla del Monte77707277
Torregalindo140147148140
Torrelara24392426
Torrepadre87808488
Torresandino754759778799
Tórtoles de Esgueva508509501520
Tosantos54565662
Trespaderne1.1721.1391.0671.053
Tubilla del Agua188188189206
Tubilla del Lago139155168170

U

Úrbel del Castillo10211010292

V

Vadocondes426420425428
Valdeande116119129132
Valdezate162166172180
Valdorros254211188172
Vallarta de Bureba54555860
Valle de las Navas643616611608
Valle de Losa629612610611
Valle de Manzanedo128134134130
Valle de Mena3.8383.7043.6113.515
Valle de Oca199204215212
Valle de Santibáñez564576564579
Valle de Sedano527553506506
Valle de Tobalina1.0441.0421.0211.046
Valle de Valdebezana627646631654
Valle de Valdelaguna207220202207
Valle de Valdelucio352357362366
Valle de Zamanzas68687278
Vallejera53605452
Valles de Palenzuela929298101
Valluércanes90969297
Valmala32353635
La Vid de Bureba33353730
La Vid y Barrios283288300315
Vileña31283030
Villadiego1.8201.8341.8401.868
Villaescusa de Roa160166166172
Villaescusa la Sombría73706965
Villaespasa19201821
Villafranca Montes de Oca136142155164
Villafruela237240252243
Villagalijo78798285
Villagonzalo Pedernales1.4251.2951.2451.122
Villahoz380368360399
Villalba de Duero678652652622
Villalbilla de Burgos879869846827
Villalbilla de Gumiel108106112114
Villaldemiro71706870
Villalmanzo454485507457
Villamayor de los Montes216228221216
Villamayor de Treviño100949597
Villambistia51565961
Villamedianilla19212325
Villamiel de la Sierra37363738
Villangómez281294301308
Villanueva de Argaño118127132120
Villanueva de Carazo31272425
Villanueva de Gumiel284286274281
Villanueva de Teba50545557
Villaquirán de la Puebla52515054
Villaquirán de los Infantes168169165180
Villarcayo de Merindad de Castilla la Vieja4.7654.5214.3774.178
Villariezo507484418385
Villasandino229231224233
Villasur de Herreros307307312316
Villatuelda50555862
Villaverde del Monte169169167174
Villaverde-Mogina9897100106
Villayerno Morquillas208195185195
Villazopeque70727376
Villegas99104111110
Villoruebo59596061
Viloria de Rioja51565560
Vilviestre del Pinar751728718742
Vizcaínos49494951

Z

Zael124129130133
Zarzosa de Río Pisuerga42424750
Zazuar257260265267
Zuñeda62636364

Lista de municipios d'a provincia de Burgos: Articlo de lista de Wikimedia