Lista de municipios d'a provincia de Barcelona

articlo de lista de Wikimedia

Lista de municipios d'a provincia de Barcelona:

Mapa municipal
MunicipioPoblación (2002)Población (2006)
Abrera8.82310.244
Aguilar de Segarra215250
Aiguafreda2.1752.373
Alella8.7969.013
Alpens277307
L'Ametlla del Vallès6.3287.517
Arenys de Mar13.10714.016
Arenys de Munt6.8277.721
Argençola195209
Argentona10.05611.161
Artés4.5525.072
Avià1.9212.058
Avinyó2.0462.122
Avinyonet del Penedès1.3041.591
Badalona210.370221.520
Badia del Vallès14.60014.123
Bagà2.1332.178
Balenyà3.2083.479
Balsareny3.2383.310
Barberà del Vallès26.90228.633
Barcelona1.527.1901.605.602
Begues4.7755.699
Bellprat9499
Berga14.99516.457
Bigues i Riells6.0327.564
Borredà497530
El Bruc1.3021.655
El Brull193219
Les Cabanyes585791
Cabrera de Mar3.8634.174
Cabrera d'Anoia6491.059
Cabrils5.2826.536
Calaf3.0803.352
Calders788833
Caldes de Montbui13.24415.941
Caldes d'Estrac2.1372.607
Calella14.53017.673
Calonge de Segarra198205
Calldetenes2.0832.214
Callús1.3661.577
Campins305363
Canet de Mar11.06513.766
Canovelles13.37515.012
Cànoves i Samalús2.0662.490
Canyelles2.2683.440
Capellades5.0495.383
Capolat5472
Cardedeu13.16715.561
Cardona5.3995.226
Carme670752
Casserres1.5621.586
Castell de l'Areny6168
Castellar de n'Hug192198
Castellar del Riu124148
Castellar del Vallès18.64421.335
Castellbell i el Vilar3.0353.369
Castellbisbal9.34411.272
Castellcir419575
Castelldefels48.98258.663
Castellet i la Gornal1.5081.919
Castellfollit de Riubregós224201
Castellfollit del Boix385407
Castellgalí9931.436
Castellnou de Bages625837
Castellolí434460
Castellterçol2.1062.202
Castellví de la Marca1.4661.603
Castellví de Rosanes1.1951.505
Centelles5.9396.671
Cercs1.4141.333
Cerdanyola del Vallès54.40457.959
Cervelló6.5287.674
Collbató2.5193.576
Collsuspina273316
Copons287289
Corbera de Llobregat10.19412.805
Cornellà de Llobregat81.88184.289
Cubelles7.73311.835
Dosrius3.2934.469
Esparreguera18.70821.145
Esplugues de Llobregat45.98846.808
Espunyola275272
L'Estany404383
Figaró-Montmany9011.019
Fígols5242
Fogars de la Selva7861.338
Fogars de Montclús365437
Folgueroles1.7241.983
Fonollosa1.0611.280
Font-rubí1.3031.394
Les Franqueses del Vallès13.58115.817
Gaià150154
Gallifa200216
La Garriga12.33313.942
Gavà41.16244.531
Gelida4.6825.976
Gironella4.8994.786
Gisclareny3033
La Granada1.4291.754
Granera6675
Granollers54.63458.940
Gualba8571.048
Guardiola de Berguedà964931
Gurb1.9932.296
Hospitalet de Llobregat244.323248.150
Hostalets de Pierola, els1.4601.879
Igualada33.38235.933
Jorba617665
La Llacuna857869
La Llagosta12.35013.674
Lliçà d'Amunt10.82112.938
Lliçà de Vall5.3966.033
Llinars del Vallès7.3638.425
Lluçà269253
Malgrat de Mar14.93317.531
Malla258257
Manlleu18.22919.979
Manresa65.44071.772
Marganell238288
Martorell23.52926.170
Martorelles4.9814.938
Les Masies de Roda717742
Les Masies de Voltregà2.8833.125
Masnou, el21.22021.833
Masquefa5.7007.414
Matadepera7.4048.169
Mataró109.298118.748
Mediona1.5072.083
Moià4.3785.399
Molins de Rei21.19723.374
Mollet del Vallès48.72751.713
Monistrol de Calders617691
Monistrol de Montserrat2.5782.840
Montcada i Reixac29.65332.153
Montclar118116
Montesquiu854875
Montgat8.6909.427
Montmajor465463
Montmaneu180201
Montmeló8.6678.921
Montornès del Vallès13.17114.516
Montseny295299
Muntanyola347464
Mura207233
Navarcles5.4005.723
Navàs5.6005.810
La Nou de Berguedà161162
Òdena2.7433.100
Olèrdola2.4283.084
Olesa de Bonesvalls1.0851.506
Olesa de Montserrat18.49221.714
Olivella1.5522.515
Olost1.1701.187
Olvan874922
Orís236284
Oristà624593
Orpí140190
Òrrius364295
Pacs del Penedès680787
Palafolls6.0107.583
Palau-solità i Plegamans11.58613.310
La Palma de Cervelló2.7942.988
Pallejà8.19210.535
El Papiol3.5123.733
Parets del Vallès15.32316.413
Perafita366379
Piera10.19412.951
Pineda de Mar21.95825.504
Pla del Penedès903931
La Pobla de Claramunt1.7972.112
La Pobla de Lillet1.3201.327
Polinyà5.2466.764
El Pont de Vilomara i Rocafort2.7503.310
Pontons408498
Prat de Llobregat63.11263.069
Prats de Lluçanès2.7152.753
Prats de Rei558532
Premià de Dalt9.3569.890
Premià de Mar26.88927.860
Puigdàlber348377
Puig-reig4.2694.202
Pujalt186203
La Quar7861
Rajadell426467
Rellinars412653
Ripollet31.40135.427
La Roca del Vallès7.9649.418
Roda de Ter5.2945.535
Rubí62.63870.006
Rubió125146
Rupit i Pruit328339
Sabadell187.201200.545
Sagàs155143
Saldes325326
Sallent7.0797.146
Sant Adrià de Besòs32.64132.585
Sant Agustí de Lluçanès107107
Sant Andreu de la Barca22.39625.383
Sant Andreu de Llavaneres8.0919.463
Sant Antoni de Vilamajor3.9514.877
Sant Bartomeu del Grau1.1341.001
Sant Boi de Llobregat80.04181.368
Sant Boi de Lluçanès572575
Sant Cebrià de Vallalta2.0602.873
Sant Celoni13.29115.544
Sant Climent de Llobregat3.1403.516
Sant Cugat del Vallès59.83773.774
Sant Cugat Sesgarrigues770890
Sant Esteve de Palautordera1.5912.079
Sant Esteve Sesrovires5.5916.590
Sant Feliu de Codines4.7155.412
Sant Feliu de Llobregat40.69542.486
Sant Feliu Sasserra656622
Sant Fost de Campsentelles6.7137.409
Sant Fruitós de Bages6.0367.199
Sant Hipòlit de Voltregà3.0873.319
Sant Iscle de Vallalta9611.166
Sant Jaume de Frontanyà2532
Sant Joan de Vilatorrada9.39010.362
Sant Joan Despí29.06431.485
Sant Julià de Cerdanyola241259
Sant Julià de Vilatorta2.4732.809
Sant Just Desvern14.55715.327
Sant Llorenç d'Hortons1.7792.126
Sant Llorenç Savall2.1232.271
Sant Martí d'Albars132114
Sant Martí de Centelles784907
Sant Martí de Tous1.0271.101
Sant Martí Sarroca2.5312.849
Sant Martí Sesgueioles356361
Sant Mateu de Bages702661
Sant Pere de Ribes23.82326.859
Sant Pere de Riudebitlles2.1232.246
Sant Pere de Torelló2.2302.264
Sant Pere de Vilamajor2.9343.578
Sant Pere Sallavinera149171
Sant Pol de Mar4.0354.773
Sant Quintí de Mediona1.8432.039
Sant Quirze de Besora1.9862.069
Sant Quirze del Vallès13.91617.138
Sant Quirze Safaja441579
Sant Sadurní d'Anoia10.09911.617
Sant Sadurní d'Osormort8389
Sant Salvador de Guardiola2.2452.863
Sant Vicenç de Castellet7.1397.835
Sant Vicenç de Montalt4.1235.127
Sant Vicenç de Torelló1.8331.911
Sant Vicenç dels Horts25.29427.019
Santa Cecília de Voltregà207199
Santa Coloma de Cervelló5.6337.314
Santa Coloma de Gramenet115.568119.056
Santa Eugènia de Berga1.9992.178
Santa Eulàlia de Riuprimer869926
Santa Eulàlia de Ronçana4.9886.111
Santa Fe del Penedès321350
Santa Margarida de Montbui9.0769.715
Santa Margarida i els Monjos5.1796.221
Santa Maria de Besora180187
Santa Maria de Corcó2.1392.239
Santa Maria de Martorelles698788
Santa Maria de Merlès156152
Santa Maria de Miralles98128
Santa Maria de Palautordera6.8268.099
Santa Maria d'Oló9981.072
Santa Perpètua de Mogoda19.48621.644
Santa Susanna2.2582.939
Santpedor5.4776.263
Sentmenat6.0377.209
Seva2.6623.099
Sitges21.37725.642
Sobremunt93102
Sora189193
Subirats2.6232.943
Súria6.1486.290
Tagamanent221282
Talamanca109134
Taradell5.3305.764
Tavèrnoles270300
Tavertet137155
Teià5.5815.867
Terrassa179.300199.817
Tiana6.2017.305
Tona6.1837.328
Tordera10.32513.420
Torelló12.45413.269
Torre de Claramunt2.5953.298
Torrelavit1.1521.232
Torrelles de Foix1.7622.252
Torrelles de Llobregat3.9124.861
Ullastrell1.2301.529
Vacarisses3.1815.094
Vallbona d'Anoia1.0791.311
Vallcebre266276
Vallgorguina1.5162.016
Vallirana10.49312.928
Vallromanes1.5952.094
Veciana156167
Vic33.93538.747
Vilada538516
Viladecans58.21361.168
Viladecavalls6.3047.036
Vilafranca del Penedès31.93936.687
Vilalba Sasserra498581
Vilanova de Sau329323
Vilanova del Camí10.44612.039
Vilanova del Vallès2.6043.774
Vilanova i la Geltrú55.06362.826
Vilassar de Dalt7.7528.334
Vilassar de Mar17.72119.051
Vilobí del Penedès9211.033
Viver i Serrateix194194

Lista de municipios d'a provincia de Barcelona: Articlo de lista de Wikimedia

Lista de municipios d\'a provincia de Barcelona: