Трифінія

Потрійний стик, трифі́нія, трипойнт — пункт стику кордонів трьох територіальних одиниць (меж, різноманітної природи). Найчастіше до нього відносять стики державних кордонів трьох країн.

монумент «Три Сестри»

У переважній більшості випадків потрійний стик позначається на місцевості не тільки у вигляді прикордонного знаку, але й у вигляді монументів (прикладом може бути стик кордонів України, Росії та Білорусі, де встановлений монумент «Три Сестри»), флагштоків, і є також геодезичним репером (як точка відліку полілінії кордону, головним чином).

Державний кордон України має кілька потрійних стиків, а саме:

Кременецький щит на стику кордонів України, Словаччини та Польщі
Обеліск «Тиса, три кордони» на словацькій стороні
Трифінія на кордоні Ізраїлю, Сирії та Йорданії

30 жовтня 2022 року рішенням латвійської влади була демонтована частина меморіальних плит на «Кургані Дружби», що розташований на кордоні цих країн. «Курган Дружби» був зведений 3 липня 1959 року, як меморіал героїзму та мужності російських, білоруських та латиських партизанів, які під час Другої світової війни разом боролися проти німецько-фашистських загарбників.

«Курган Дружби» на кордоні Латвії, Білорусі та Росії

Курган є штучно створеним пагорбом. Землю, яка використовувалася для його створення, було взято з місць поховань чи загибелі воїнів та партизанів Червоної армії. До найвищої точки пагорба ведуть сходи, які збудовані з каменю, і стали продовженням алей із трьох сторін. З російського боку нагору веде кленова алея, з латвійської — липова, з білоруської — березова. На плитах трьома мовами були вибиті тексти звернень партизанів війни до своїх нащадків із проханням берегти мир та дружбу між народами. Символом меморіалу є Дуб Дружби, що височіє на вершині пагорба. Усі останні роки влітку на «Кургані Дружби» щорічно проводилися зустрічі ветеранів війни, які приїжджали з Латвії, Білорусії та Росії[1].

В Європі по два потрійні стики є лише на кордонах України — Румунії — Молдови, Франції — Андорри — Іспанії а також Австрії — Ліхтенштейну — Швейцарії.

Приміткиред.

  1. Дружбі — кінець: Латвія демонтувала свою частину «Кургану Дружби». eadaily.com. 30 жовтня 2022.  (рос.)

Посиланняред.

🔥 Top keywords: Головна сторінкаДень АндріяГенрі КіссінджерСпеціальна:ПошукПівнічномуйський тунельБайкало-Амурська магістральYouTubePornhubДень Святого МиколаяУкраїна30 листопадаСлово пацана. Кров на асфальтіUkr.netАндрій ПервозванийOLXФранко Іван ЯковичШевченко Тарас ГригоровичГаянаChatGPTЕнеїда (Котляревський)Безугла Мар'яна ВолодимирівнаКорисні копалини УкраїниЛеся УкраїнкаРадіо «Свобода»TelegramFacebookРосійське вторгнення в Україну (з 2022)Українська абеткаСвятий МиколайГорін Геннадій ОлександровичЮліанський календарФотосинтезСписок українських жіночих іменГолодомор в Україні (1932—1933)Залужний Валерій ФедоровичСписок українських чоловічих іменНаполеонБогдан ХмельницькийГригоріанський календарЗбройні сили УкраїниXVideosГімн УкраїниПриват24Xnxx.comКиївРіздво ХристовеСексКорал (ЗКР)Південна АмерикаВІЛ/СНІДДруга світова війнаДудь Юрій ОлександровичШаблон:Місяці рокуБуданов Кирило ОлексійовичСосюра Володимир МиколайовичСофійський собор (Київ)Військові звання УкраїниХлопчик у смугастій піжаміНаціональна суспільна телерадіокомпанія України1 грудняЯрослав МудрийПерша світова війнаМиколай ЧудотворецьРеволюції 1848—1849 роківКиївська РусьКрихітка Цахес на прізвисько ЦиноберЄвропейський СоюзСтародавній ЄгипетРомантизмХижняк Антоніна ВалеріївнаКалита (ритуальна)Klavdia PetrivnaПерехід церковних громад до ПЦУЗапоріжжяУкраїнський кристалічний щитКотляревський Іван ПетровичВелика БританіяСтельмах Михайло ПанасовичНімеччинаОбмін речовинКарлес ПучдемонKolaСередньовіччяРельєф УкраїниТериторіальний центр комплектування та соціальної підтримкиТрінчер Анна ЛеонідівнаПольщаInstagramОбласті УкраїниГоголь Микола ВасильовичРеволюція гідностіГордість і упередженняЄдиний електронний реєстр військовозобов'язаних «Оберіг»Володимир СвятославичКатегорія:Імена за алфавітомТравна системаФайл:Політична карта світу.svgЗеленський Володимир ОлександровичСкоропадський Павло Петрович