Vikipeedia:Ümbersuunamine

Alljärgnevas on toodud mõned ümbersuunamist puudutavad reeglid ja head tavad.

Kuidas ümber suunata?Redigeeri

Ümbersuunamiseks leheküljelt A leheküljele B tuleb leheküljele A kirjutada:

#suuna [[B]] 

või

#REDIRECT [[B]]

või

#redirect [[B]]


Kiireks vormistamiseks tuleb sisestada pealkiri B, see valida ning klõpsata redigeerimiskasti all asuvast erisümbolite ja funktsioonide valikust nuppu #suuna[[]]. Teine võimalus on vajutada nupule #suuna[[]] ning kirjutada pealkiri B nurksulgude vahele.

Kui mingil põhjusel suunatakse ümber mõne artikli alajaotusele, siis kasutatakse järgmise kujuga rida:

#suuna [[B#Alajaotuse pealkiri]]

Millal ümber suunata?Redigeeri

Ümber suunata tuleks pealkirjad, mille alla sobiv sisu on esitatud mõnes teises artiklis, kuid mille alt lugeja seda sisu otsida võib (kui pealkiri on mitmetähenduslik, siis üldjuhul tuleb ümbersuunamise asemel teha täpsustusleht). Mitut samasisulist artiklit teha pole tarvis. Vaata ka lehte Vikipeedia:Artikli pealkiri.

Ümbersuunamise põhjuseks võib olla ka vajadus anda lugejale võimalus sisestada otsisõna eestikeelselt klaviatuurilt.

Ümber suunata tuleb mõnikord ka laiema teemaga artiklile, mille all pealkirjale vastavat teemat käsitletakse. Seda tehakse põhiliselt juhul, kui materjali ei õnnestu organiseerida nii, et laiema teemaga artiklis on kitsam ja kitsama teemaga artiklis põhjalikum käsitlus. Vaata ka lehte Vikipeedia:Koondartiklid.

Millal ümbersuunamist vältida?Redigeeri

Artikleid ei suunata ümber...

  1. ...juba ümbersuunatud artiklitele. Toimiva kahekordse ümbersuunamise võimalus on Vikipeedias loomata jäetud, et vältida lõputute tsüklite tekkimist. Lehekülje teisaldamisel uue pealkirja alla tekib tavaliselt vanalt leheküljelt ümbersuunamise. Seetõttu tuleb pärast teisaldamist nupu "Lingid siia" abil kontrollida, kas pole tekkinud kahekordseid ümbersuunamisi, ja vajaduse korral need parandada. Kui see jääb aga tegemata, siis teatud aja pärast parandab kahekordsed ümbersuunamised vastav robot.
  2. ...mitteeksisteerivatele lehekülgedele. Niisuguse ümbersuunamise puhul tekivad sinised lingid, mille taga sisu puudub. Nii jääb ekslik mulje, nagu artikkel oleks juba olemas.
  3. ...iseendale.
  4. ...artiklitele, mille sisu ei ole vastavuses ümbersuunatud pealkirjaga.

Mida sisaldab ümbersuunamisleht veel?Redigeeri

Ümbersuunamisleht võib sisaldada lisaks ümbersuunamiskäsule ka muud informatsiooni. Näiteks sorteerimisvõtit, kategooriad ning pöördumisi mallide poole. Kategoorialehekülgedel tunneb ümbersuunamised ära selle järgi, et need on toodud kaldkirjas.

Vaata kaRedigeeri

🔥 Top keywords: Vikipeedia:EsilehtEri:OtsimineTõnu AavEri:Viimased muudatusedCarles PuigdemontMart VõrklaevEstonia katastroofKategooria:Eesti näitlejadKategooria:Eesti kirjanikudNicole Aunapu MannEestiHüpoteesZone MediaEesti kirjanike loendSELLi mängudTartu rahuKategooria:Saturni kuudValdar ParveJaan TootsKatri RaikBrigitte Susanne HuntPeep KalaPille MinevKaja KallasKeemiliste elementide loendCarl Robert JakobsonTiina MälbergIrja Aav27. septemberMägi-KarabahhEsimene maailmasõdaKategooria:Eesti sõudjadLauri AavKategooria:Eesti heliloojadKategooria:Eesti ajakirjanikudMurel AavKarl SuurTallinna Jumalaema Kiirestikuulja ikooni kirikSaksamaa linnade loendEesti näitlejate loendItaalia linnade loendPrantsuse kirjanike loendIndiaanlasedPäikesesüsteemÜllar SaaremäeEesti tähestikRoomet LeigerEstonia (laev 1980)Surnud 4. novembrilAndragoogikaLydia KoidulaEkvaatorAivo PetersonPäikeKategooria:Inglismaa linnadEesti kunstnike loendKategooria:Hiiumaa valla küladKategooria:Austria jõedKalevipoegEsilehtKategooria:Eesti maalikunstnikudMarek KalmusGeograafilised koordinaadidMihklipäevRiisikasKaliningradTorgu KuningriikTeine maailmasõdaEesti linnadGoogleLeeduSuveaegKarl Robert SaaremäeSkandinaaviaKategooria:Ameerika Ühendriikide osariigidFrangi riikKategooria:Slovakkia jõedKaarel OjaKategooria:Eesti seenedMaaKategooria:IndiaanlasedHarilik kukeseenVesiVabadussõdaKategooria:Eesti lauljadKategooria:Eesti jalgpalluridEesti poliitikute loendRehepapp (Kivirähk)Euroopa LiitSeenedEesti LotoKristina PärtelpoegEesti ajaluguSoome linnade loendPrantsusmaa linnade loendKategooria:Pärnu maakonna küladVenemaaSaturnVana-Kreeka